gora sw anny
Jak dojechać na Górę Św. Anny

Dojazd do Góry Św. Anny jest możliwy na wiele sposobów, w zależności, z którego kierunku podróżujemy. Na mapach poniżej starałem się jak najdokładniej przedstawić dojazd do tego miejsca, a wybór poszczególnej trasy pozostawiam Państwu.

dojazd do gory sw. anny
położenie Góry Św. Anny w województwie opolskim >>


Dojazd od strony Wrocławia: najlepiej skorzystać ze zjazdu 248, czyli Krapkowice - Gogolin i kierować się cały czas na Kędzierzyn - Koźle drogą nr 423. Przed Zdzieszowicami zobaczymy tablicę informacyjną nakazującą skręcić w lewo (w miejscowości Rozwadza). Jedziemy dalej główną drogą i po kilku minutach jesteśmy na miejscu.

dojazd do gory sw anny
mapa dojazdu od strony Wrocławia >>


Dojazd od strony Katowic: należy zjechać z autostrady na Strzelce Opolskie i Kędzierzyn - Koźle (wyjazd 269), jedziemy na Kędzierzyn w prawo, gdy dojedziemy do Zalesia Śląskiego skręcamy w prawo na Leśnicę. Tuż za Leśnicą zgodnie z kierunkowskazem jedziemy główną drogą na Górę Św. Anny - jest to pierwsza wersja dojazdu. Inna możliwość to pojechać przez Strzelce Op., wówczas z autostrady zjechać troszkę wcześniej: wyjazd 275 tylko na Strzelce Opolskie, potem dojechać do Strzelec, a tam skręcić w lewo na drogę nr 409 do Krapkowic. Niecałe 9 km za Strzelcami Op. - za wsią Kalinów skręcamy w lewo na Górę Św. Anny. Jedziemy główną drogą, kilka minut i jesteśmy ...



dojazd do goryswanny
mapa dojazdu od strony Katowic >>


Mapa Góry Św. Anny


A gdy dojedziemy do naszego celu przyda się nam dokładna mapa Góry Świętej Anny. Plan obok przedstawia rozmieszczenie najważniejszych zabytków i innych obiektów w tej miejscowości.

mapa gora sw anny
mapa Góry Świętej Anny >>